Труха⚡️Украина – > 54
orig date 2023-07-29 14:02:58
17:00 29-07-2023
Труха⚡️Україна зʼясувала, як так сталося, що президент Національної академії аграрних наук підозрюється у передачі понад 150 тисяч гектарів сільгоспземель державної власності у приватні руки, що дадуть обшуки СБУ у горе-підприємця, а головне, чи є шанс повернути землю?
▪️Народний депутат України, фракція «Слуга народу», Святослав Юраш
Це є срам. Цей кейс показує системні проблеми зі ставленням до державної власності. Я радію, що наші антикорупційні органи наразі цим займаються. Тим паче, що завдячуючи Вам ця новина всюди розлетиться. Головне – довести справу до кінця. Маніпуляції, які незаконно збагачували цього горе-діяча, мають бути доведені в суді, а землі повернуті.
▪️Позаштатний агент НАБУ, Євген Шевченко
У НАБУ є декілька справ і вже навіть декілька вироків по деяких керівниках Національної академії аграрних наук. Зокрема, був такий директор одного з інститутів цієї аграрної академії – Фурдичко. Його взяли на вимаганні хабара 500 тисяч доларів, який він вимагав за виділення землі під будівництво багатоквартирного будинку. Загалом, можемо зрозуміти, що мова йде про сотні мільйонів доларів за останні 10 років тільки по цій академії.
▪️Народний депутат України VIII скликання, громадський діяч, Ігор Мосійчук
Академія аграрних наук, за часів Незалежності, стала корупційною годівничкою для всіх, хто причетний до її керівництва. Це відбулося ще за часів Кучми. Академія, як дослідна інстанція має величезну кількість землі. Це сільськогосподарська земля про яку йдеться в цій історії: під Васильковом, Гливасі величезна кількість землі, плюс в Чабанах. Це величезний корупційний механізм. Ми його не змінимо ніяк, якщо ця земля буде залишатися у власності Академії аграрних наук.
▪️Народний депутат України, фракція «Європейська Солідарність», Олексій Гончаренко
Ці землі віддавалися корупційним шляхом тому, хто більше заніс, віддавалися різноманітним групам впливу, які як можуть цим питанням займалися і обробляли цю землю. Вона була державною і вона державною залишається, але реальної користі від цього державі жодної не було. Це ж не тільки Академія аграрних наук: у нас Міноборони має свої землі, Державна пенітенціарна служба має свої землі. У нас як феодалізм – кожен має свою землю і корупційним шляхом її роздають.
▪️Економіст, фінансовий аналітик, Олексій Кущ
Загалом, якщо брати історію схематозу з землею в Україні за останні роки, то найбільшою була мега-афера XXI століття через схеми ОСГ. Власне, через систему розподілу для обʼєднаних територіальних громад (приватизацію) було розподілено майже 5 млн. га. землі державної власності. Тобто зараз, держава, яка мала майже 9 мільйонів гектарів землі має, фактично, мільйон. Там навіть кримінальне провадження було відкрито. Сумарні втрати – 5 млрд дол. Землю приватизовували на підставних осіб.