ХОРОШІ ЧЕРНІВЦІ CHERNIVTSI БУКОВИНА ХЧ – > 130
orig date 2023-11-16 12:31:19
Міф 1. Вручення повістки мають зафіксувати два свідки
— Я дуже хотів би побачити посилання бодай на якусь норму закону чи постанову Кабінету міністрів України про свідків під час вручення повісток, — каже майор Істомін.
Міф 2. ТЦК та СП не мають юридичних підстав мобілізовувати громадян, тому що вони не державна, а приватна структура
— Те, що ТЦК це не ЗСУ, а приватна контора, є найбільшою нісенітницею, яка гуляє просторами інтернету й за яку найчастіше хапаються ухилянти. Інакше як російською інформаційно-психологічною операцією я цю тезу не розглядаю. Часто посилаються на те, що код ЄДРПОУ якийсь не такий.
Міф 3. ТЦК та СП можуть призивати громадян лише до складу самих ТЦК
— Стаття 8 визначає, що одним із завдань ТЦК та СП є "підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів". А стаття 9 вказує, що територіальні центри комплектування відповідно до покладених на них завдань, тобто під час мобілізації, що триває, ТЦК виконують мобілізаційні завдання і комплектують ті підрозділи, які визначено.
Міф 4. Виписана на коліні повістка не дійсна
— Нема значення, де і яким чином вона виписана, постановою КабМіну визначено зразок повістки, але ніде не визначено спеціальних місць для її виписування чи вручення. Вона може бути вручена як за місцем проживання, так і за місцем роботи, так і на блокпосту, і будь-де в населеному пункті.
Міф 5. Якщо дані військовозобов’язаного вносили у частково заповнений бланк, то від повістки можна відмовитись
— Теж неправда. Зразок повістки містить інформацію, але ніде не сказано, що його весь потрібно заповнювати від руки на місці чи весь він має бути надрукований.
Міф 6. Від повістки можна відмовитись, якщо певні дані вносили до неї у відсутність отримувача
— Це взагалі абсурд, як мінімум, існує адресне оповіщення військовозобов’язаних. Тобто у ТЦК є інформація про людину, яка перебуває на обліку, зокрема — адреса.